Додаткове меню

День Собо́рності України — державне свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році на Софійському майдані в Києві
Століттями розірваний український народ об'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі — Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна — з Австро-Угорської імперії.Акт возз'єднання, злуки двох Україн був радше символічним знаком прагнення єдності,

Ї — це ми. І ми — це Ї

Ця маленька літера з двома крапками — не просто частина алфавіту. Ї — це символ унікальності, спротиву та незламності українського народу. І ось чому:
Ї — це унікальність на максимумі
• Літера Ї є лише в українській абетці серед усіх слов’янських мов.
• Жодна інша мова у світі  не має такої букви, що робить Ї справжнім мовним артефактом.
• Унікальність Ї була закладена ще в 19 столітті, коли Пантелеймон Куліш запровадив її у своєму правописі, «кулішівці».
Ї — це опір
• У часи радянської русифікації Ї хотіли витіснити з ужитку, адже вона символізувала нашу окремішність і непідвладність.
• Збереження Ї — це наша мовна революція, боротьба за право бути собою.
• Ї вистояла попри всі заборони й політику русифікації, ставши мовним символом спротиву.

124 роки тому, 7 грудня 1900 року в селі Богданівіка на Полтавщині (нині ‒ Яготинський район на Київщині) народилась
КАТЕРИНА ВАСИЛІВНА БІЛОКУР – художниця-самоучка, яка вразила Пабло Пікассо. Все своє життя вона прожила в рідному селі, в обіймах квітів.
Ще з дитинства дівчина захопилась красою природи та малюванням. Матеріалів не було, тож фарби для свої перших картин вона робила з всього, що дарувала їй природа - калини, цибулі, пензлі – з вишневих гілочок, котячої шерсті та жерсті від консервних бляшанок, полотнами слугував старий одяг.

Щороку четверта субота листопада в Україні є Днем вшанування пам'яті жертв Голодоморів 1932-1933 років, а також масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.
За різними підрахунками, унаслідок голодоморів загинуло від 3,5 до 10 млн людей. Голодомор визнали геноцидом українського народу офіційно 28 країн світу. 
Найбільше постраждали Черкаська, Запорізька, Київська, Полтавська, Харківська, Хмельницька та Вінницька області.
Інші західні регіони, такі як Галичина, що входила до складу Польщі, голоду не зазнали. Масовий голод 1932-33 років зачепив більшість українських регіонів. Майже в кожній родині є старші члени родини, які зберегли пам'ять про страшну трагедію. А завдання сучасних українців - передати знання про Голодомор майбутнім поколінням.

.

День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня. Мова – це історія народу. Завдяки мові та мисленню суспільство здатне змінювати навколишній світ. Недарма українську мову називають солов’їною, адже вона багата на епітети та її звучання неймовірне. Безумовно, мова для народу є його скарбницею, живою схованкою людського духу. Рідна мова утворює невидимий зв’язок між усіма поколіннями минулого та майбутнього. Навіть коли українську мову намагалися витіснити, народ завжди зберігав та відстоював право розмовляти своєю мовою. Українські поети, художники, політичні діячі у всі часи намагалися зберегти та популяризувати рідну мову. З року в рік наша мова збирає все більше справжніх прихильників.

21 вересня українці разом з цивілізованим світом відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні.
Мета Дня – звернути увагу на необхідність завершення усіх війн та конфліктів, а також підкреслити важливість мирних переговорів, дипломатії та толерантності.
Міжнародний день миру є символом надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення збройних конфліктів та побудови світу без війн та страждань.
Особливо це відчуття нині актуальне для нас – українців. Цей день – не лише символічна дата, але й важливе нагадування світу про те, що в нашій країні вже другий рік триває жорстока і кривава війна, яку почала росія. Ми пережили стільки випробувань і втрат, що справді можемо сказати, що як ніхто розуміємо цінність миру. 

© 2025. ВОЛОДАРСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ВОЛОДАРСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ